Jó problémamegoldókészséggel rendelkezel, érdeklődsz a jövő technológiái iránt és szívesen töltöd az időt kütyükkel? Ha igen, akkor a november 15-ig tartó keresztféléves eljárásban jelöld meg valamelyik felsőfokú informatikai képzést, hiszen már egy friss IT-diplomával is szuper munkalehetőségek és remek fizetés várhat rád! Cikkünkben a keresztfélévben meghirdetett informatikus alap- és mesterképzéseket mutatjuk be.
Ahhoz, hogy informatikus lehess, a közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem kell sem matekzseninek, sem született programozónak lenned. Egy egyetemi informatika szak elvégzése után ráadásul már frissdiplomásként is igen jó álláslehetőségek közül válogathatsz, és lehetőséged nyílik akár rugalmas munkaidőben, akár szabadúszóként munkát vállalni, ráadásul már a kezdő fizetés is igen kecsegtető lehet.
Mivel az informatika számos szakmához és szakterülethez kapcsolódik, ezért az egyes szakok is mást és mást állítanak a fókuszba. Van képzés, amelyik inkább az informatika műszaki kapcsolódási pontjaira, míg más szakok a pénzügyi területtel való együttműködésre, vagy éppen a komoly programozási ismeretekre fektetnek hangsúlyt.
Gazdaságinformatikus alapképzésben a hallgatók programozási ismeretekre és internettechnológiákra alapozva adatbáziskezelést, üzleti intelligenciát, üzletifolyamat-modellezést tanulnak, mindezen túl pedig az üzleti életet kiszolgáló információs rendszerekkel is megismerkedhetnek. A képzés az informatikai súlypont megtartása mellett menedzsment témákat is tartalmaz, így a hallgatók információmenedzsmentet, tudásmenedzsmentet, szervezeti menedzsmentet és mérnöki menedzsmentet is tanulnak. A végzett diákok alkalmasak az pénzügyi folyamatokat támogató informatikai rendszerekkel szemben támasztott igények felismerésére, és többek között integrált vállalatirányítási rendszerek, e-kereskedelmi és adattárházakra épülő információs rendszerek, elektronikus banki megoldások fejlesztésére és a kész alkalmazások menedzselésére.
A mérnökinformatikus alapszakon elsősorban a műszaki szakmákhoz kapcsolódó informatikai ismereteket szerezhetsz, vagyis az informatikai alapú műszaki alkotások kivitelezését, információs rendszerek és szolgáltatások telepítését és üzemeltetését, valamint az ezekhez kapcsolódó adatbázisok és programrendszerek tervezését és fejlesztését tanulhatod meg.
Az informatikai képzések között is igazi színfoltot jelent az üzemmérnök-informatikus alapszak, amelynek első évfolyama a 2019-ben indult. Ezen a szakon olyan szakemberek képzése a cél, akik a műszaki alkalmazások és informatikai infrastrukturális rendszerek és szolgáltatások telepítésére, üzemeltetésére és fejlesztésére egyaránt alkalmasak. Az üzemmérnök képzés ráadásul kifejezetten gyakorlatorientált, ugyanis ezen a szakon lehetőség van arra is, hogy a hallgatók az utolsó két félévüket vállalatoknál töltsék, így már a diplomájuk megszerzésének pillanatában is jelentős munkatapasztalattal rendelkeznek majd.
Ha az alapképzésen már túl vagy, tanulmányaidat mindenképpen érdemes mesterképzésben folytatnod, hiszen egy újabb diplomával a kezedben sokkal komolyabb szakmai elismerésre számíthatsz. Erre a keresztféléves eljárásban is számos lehetőség kínálkozik, így a fent említett mérnökinformatikus és gazdaságinformatikus szakokon túl november 15-ig programtervező informatikus és autonómrendszer-informatikus mesterképzésekre is jelentkezhetsz. Míg az előbbi képzésre jelentkező hallgatók többféle programnyelven és környezetben szereznek programozási tapasztalatot, addig az autonómrendszer-informatikus mesterszak már a csúcstechnológiába vezeti be a diákokat, hiszen itt az intelligens rendszerek (pl. önvezető autók) tervezése terén szerezhetnek naprakész ismereteket.
Felkeltettük az érdeklődésed valamelyik egyetemi informatika szak iránt? Ha további részleteket szeretnél megtudni a képzésekről, akkor látogass el a programozdajovod.hu, böngészd a felvi.hu oldalt, majd november 15-ig jelentkezz a számodra legvonzóbb IT-szakra!
(X)