A rádiózás és a DUE iránti elkötelezettségem gimnáziumi éveimre nyúlik vissza. 1978-tól jártam az I. László Gimnáziumba, ahol a sulirádióban fertőzött meg a rádiózás szeretete. Akkor még nem sejtettem, hogy ez átszövi mad egész életemet.
Iskolarádiósként jártam először rádióstáborban (persze, ezt még nem a DUE szervezte…), ahol csoportvezetőm, Friderikusz Sándor, a Magyar Rádió akkor ifjú riportere bíztatott: jöjjek el külsős riporternek a rádióba. Ezt nem lehetett kihagyni! Elkezdtem külsőzni a Magyar Rádióban. Így kerültem 1980-ban az Ifjúsági Főosztályra, az akkor induló Tini tonikhoz, majd az Ötödik sebességhez.
A gimi befejezése után a Budapesti Műszaki Egyetem villamosmérnöki karán tanultam tovább. Már az egyetemen eldöntöttem: mégsem a szakmámban helyezkedem el, hanem a Magyar Rádióban. 1986-ban indult ugyanis a Petőfi Rádió reggeli ifjúsági műsora, a Reggeli csúcs, ahol szerkesztő-műsorvezetőként kaptam lehetőséget.
A Magyar Rádióban több mint két évtized alatt végijártam a ranglétrát, voltam a Reggeli csúcs főszerkesztője, a Petőfi Rádió főszerkesztő helyettese, megbízott főszerkesztője, 2006-2010 között a Magyar Rádió műsorokért felelős alelnöke voltam. A Magyar Rádió jogutójától, az MTVA-tól a rádióműsorok lebonyolításért felelős igazgatóként búcsúztam. Ma már főleg az üzleti életben tevékenykedem, de büszke vagyok rá, hogy a Petőfi rádió zenés ifjúsági adóvá való alakítása, vagy a Kossuth rádió máig is működő műsorstruktúrája alapjainak a letétele a nevemhez kötődik.
Kezdetben én sem tudtam ellenállni a tévézés csábításának. Műsort vezettem a Perpetuum Mobile és az Amőba című ismeretterjesztő műsorokban, „A reggel” című ébresztő műsorban, szerkesztője voltam a Napközi című magazinnak a Magyar Televízióban. A szívem azonban visszahúzott a rádiózáshoz, és ezt csöppet sem bántam meg. A gimnáziumi rádióstábori élményeim nem csak a rádiós pályámat határozták meg. Érettségi után barátaimmal mi is szerveztünk rádióstáborokat. Ez volt a DUE nyári médiatáborainak őse, elődje. Ebből nőtte ki magát 1989-től a DUE, melynek alapító tagja, és a kezdetektől alelnöke vagyok. A DUE az elmúlt három évtizedben rengeteg sikert, örömet, élményt, szakmai tapasztalatot, barátot adott nekem.
Egyetemista korom óta híve vagyok az „egész életen át tartó tanulásnak”. Az első, villamosmérnöki diplomám megszerzése után elvégeztem a Bálint György Újságíró Főiskolát, a Közgazdasági Egyetemen MBA diplomát szereztem, és 2016-ban doktoráltam a Budapesti Corvinus Egyetemen Társadalmi Kommunikáció Doktori Iskolában. Témám a “Fiatalok percepciójának változása a Petőfi rádióval kapcsolatban a kereskedelmi rádiók indulásától napjainkig”.
Rádiós pályám kezdte óta foglalkozom fiatal újságírók, majd kommunikációs szakemberek képzésével. A DUE és a Magyar Rádió Médiaiskolája után 2008-tól az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszékén oktattam több mint 10 éven át. 2023-tól a Milton Friedman Egyetemen oktatok, a 2023. szeptember 1-től vezetem az egyetem Kommunikáció- és Művelődéstudomány Tanszékét.
Három gyermekem van, Kata, Bálint és Zita a DUE-s megszállottságommal együtt szeretnek. Szeretem a kutyákat, van is egy Zola nevű házi kedvencem, kedvelem a szép és gyors kocsikat, a motorokat, valamit imádok szabadidőmben a Balatonon vitorlázni.