Ők Magyarország legjobb diákmédiásai

Ők Magyarország legjobb diákmédiásai

2022-ben is átadtuk a DUE Tehetségkutató Diákmédia Pályázat díjait, ahol hét kategóriában jutalmaztuk a legtehetségesebb, legügyesebb, médiával foglalkozó fiatalokat. A díjakat a Sajtófesztivál Média Pódiumán vehették át a díjazottak az UP Rendezvénytérben.

Az év tematikus diákrádiósa:

ÁLTALÁNOS ISKOLA:

  1. Hunyadi FM (Hunyadi Mátyás Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tiszaújváros)
  2. Libikóka (Hétvezér Általános Iskola, Székesfehérvár)
  3. Rádió Aktív Sulirádió – Török Márton (Széchenyi István Általános Iskola, Tiszaújváros)

KÖZÉPISKOLA:

  1. Táska Rádió – Pápai Ivett, Takács Hanna, Nehrebecky Máté (Lánczos Kornél Gimnázium, Székesfehérvár)
  1. Pannon Rádió (Pannon Oktatási Központ Gimnázium, Szakgimnázium, Szakközépiskola és Általános Iskola, Dunaújváros)
  2. Táska Rádió – Naár Barbara, Dombi Judit (Lánczos Kornél Gimnázium, Székesfehérvár)

FELSŐOKTATÁS:

Ebben a kategóriában a zsűri nem osztott ki díjat.

(Fotó: Czerkl Gábor)

Az év zenei diákrádiósa:

ÁLTALÁNOS ISKOLA:

Dicséret: Szokola Benjámin (Református Gimnázium, Kecskemét)

KÖZÉPISKOLA:

  1. Görkori Rádió – Kondor Roland (Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló)
  1. iDeák (Deák Ferenc Gimnázium, Szeged)
  2. Diglió (Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium, Budapest)

FELSŐOKTATÁS:

Ebben a kategóriában a zsűri nem osztott ki díjat.

Az év online diákmédiuma:

ÁLTALÁNIS ISKOLA:

  1. Várkonyi Suli TV (Várkonyi István Általános Iskola, Cegléd)
  2. Pestújhelyi Általános Iskola DÖK (Pestújhelyi Általános Iskola, Budapest)
  3. Nyáry Pál Iskolaújság (Nyáry Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nyáregyháza)

KÖZÉPISKOLA:

  1. Szubjektív Diákmagazin (Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Budapest)
  2. iDeák (Deák Ferenc Gimnázium, Szeged)
  3. Piarinsta (Piarista Gimnázium, Budapest)

Dicséret: Foci Java – Bózsik Tamás (Ferences Gimnázium, Szentendre)

Dicséret: 1719 Online Kossuth-Diák (Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium, Nyíregyháza)

FELSŐOKTATÁS:

Ebben a kategóriában a zsűri nem osztott ki díjat.

Az év diákfotósa:

ÁLTALÁNOS ISKOLA:

  1. Binda Zsombor (Németh László Általános Iskola, Göd)
  2. Balogh Laura (Németh László Általános Iskola, Göd)
  3. Medák Anna (Németh László Általános Iskola, Göd)

KÖZÉPISKOLA:

  1. Sillye Zsolt (Bocskai István Gimnázium, Hajdúböszörmény)
  2. Amarilla Gábor (Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, Szeged)
  3. Borka János (Piarista Gimnázium, Budapest)

Dicséret: Bánhidy Boróka (Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, Szeged)

Dicséret: Deák Brigitta (Komplex Szakképző Centrum, Kaesz Gyula Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Budapest)

Dicséret: Henyecz Noémi (Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum, Székesfehérvár)

Dicséret: Eppel Gergő (Energetikai Szakgimnázium és Kollégium, Paks)

Dicséret: Marjai Milán (Bocskai István Gimnázium, Hajduböszörmény)

FELSŐOKTATÁS:

  1. Márton Milán Bence (Szegedi Tudományegyetem)
  2. Bíró Gabriella (Komplex Szakképző Centrum, Kézművesipari Szakgimnáziuma, Budapest)
  3. Tóth Laura (Szegedi Tudományegyetem)

(Fotó: Czerkl Gábor)

Az év diák-videóújságírója:

ÁTALÁNOS ISKOLA:

  1. Rádió Aktív Sulirádió (Széchenyi István Általános Iskola, Tiszaújváros)
  2. Lipták Richárd (Avasi Gimnázium, Miskolc)
  3. Kruppa Kornél (Bólyi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Dicséret: Landorhegyi Suli TV (Landorhegyi Sportiskolai Általános Iskola, Zalaegerszeg)

KÖZÉPISKOLA:

  1. MAG TV (Avasi Gimnázium, Miskolc)
  2. GoalVonal (Ferences Gimnázium, Szentendre)
  1. Márkus Marcell Dávid (Kaposvári Szakképzési Centrum Ady Endre Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Nagyatád)

FELSŐOKTATÁS:

  1. Körtési András (ELTE Természettudományi Kar, Budapest)
  2. Poscher Dominik (Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Eger)
  3. Dudás Norbert (Újvidéki Egyetem, Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar, Szabadka)

(Fotó: Czerkl Gábor)

Az év diákújságírója:

ÁLTALÁNOS ISKOLA:

  1. Hajdú Noémi (Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Budapest)
  2. Botos Emma (Németh László Gimnázium, Budapest)
  3. A zsűri nem osztott ki díjat

Sportújságíró különdíj: Tarr Ákos Botond (Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium, Kapuvár)

Dicséret: Borsodi Eszter (Radnóti Miklós Gimnázium, Dunakeszi)

KÖZÉPISKOLA:

  1. Falcz Zsófia (Kőbányai Szent László Gimnázium, Budapest)
  2. Sebestyén Boglárka (Radnóti Miklós Gimnázium, Dunakeszi)
  3. Vecserka Hanga (Radnóti Miklós Gimnázium, Dunakeszi)

FELSŐOKTATÁS:

  1. Klisoczki Fanni (Corvinus Egyetem, Budapest)
  2. A zsűri nem adott ki díjat
  3. A zsűri nem adott ki díjat

Dicséret: Varsányi Dorka (Pécsi Tudományegyetem)

Dicséret: Gömbös-Pamper Zsolt (Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar, Budapest)

Dicséret: Déri Anna (Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar, Budapest)

Az év mentora:

  • Az év mentora: Winter Diána a székesfehérvári Lánczos Kornél Gimnáziumból
  • Az év határon túli mentora: Zakinszky Toma Viktória a szabadkai Újvidéki Egyetem, Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karról

(Fotó: Czerkl Gábor)

Az év diáklapja:

ÁLTALÁNOS ISKOLA:

  1. Libikóka (Hétvezér Általános Iskola, Székesfehérvár)
  2. Alabárdos (Bárdos Lajos Általános Iskola, Tapolca)
  3. Padtárs (Eötvös Károly Általános Iskola, Vonyarcvashegy)

Különdíj: A természet titkai (Jókai Mór Általános Iskola, Budapest)

Különdíj: HOPPÁ! (Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Nyírgelse)

Dicséret: Szófacsaró (Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Hajdúdorog)

KÖZÉPISKOLA:

  1. Piár Futár (Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Szeged)
  2. Kredenc (Hajnóczy József Kollégium, Pécs)
  3. SZENT JOE (Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen)

Különdíj: A MI SZAKISKOLÁNK (Semmelweis Egyetem Pető András Gyakorló Általános Iskolája, Szakiskolája Egységes Konduktív Pedagógiai Módszertani Intézménye és Kollégiuma Konduktív Gyakorló Szakiskola, Budapest)

Dicséret: Pataky Apropó (Műszaki Szakképző Centrum Pataky István Híradásipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Budapest)

Dicséret: ADYák Szemle (Kaposvári Szakképzési Centrum, Ady Endre Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Nagyatád)

FELSŐOKTATÁS:

  1. Confabula (Pécsi Tudományegyetem)
  2. Egyetemi Élet (Debreceni Egyetem)
  3. KÁTÉ (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki kar) 

(Fotó: Czerkl Gábor)

A díjazottak tárgyi ajándékok mellett, ESET vírusírtó csomagot, Akadémiai Kiadó Magyar Online Szótárcsomagot kaptak, valamint jelentős kedvezménykuponokat is kaptak a DUE nyári tehetséggondozó szaktáboraiba.

A DUE Elnöksége gratulál a díjazottaknak.

 

Oszd meg a Facebook-on!

Események

Social

9,071RajongóTetszik
1,090KövetőKövetés
237FeliratkozóFeliratkozás

Legyél DUE-tag!

Egyre több kedvezményt kapnak a Diák- és Ifjúsági Újságírók Országos Egyesületének tagjai. A DUE sajtóigazolványa kinyitja a kapukat a diákújságírók előtt, legyen szó interjúról, vagy egy kiállítás meglátogatásáról.

Tagság hosszabbítás

Nálunk mindig október 31-én ér véget a DUE-év, és ezzel lejár a DUE-tagság érvényessége. Figyelj rá, hogy ne szakadjon meg a tagságod, és mielőbb...

Ne dőlj be!

Ők Magyarország legjobb diákmédiásai

Oszd meg a Facebook-on!

Ők Magyarország legjobb diákmédiásai

Oszd meg a Facebook-on!

X